Společnost Slavona vsadila na moderní technologie a v loňském roce zásadně inovovala celou výrobu oken a dveří. Díky výkonnější, plně automatizované výrobní lince uvádí výrobce ze Slavonic na trh nové produkty a postupně navyšuje kapacitu provozu.

Zásadní změny přináší odpověď na vysoký zájem zákazníků a jejich požadavky na rychlejší zpracování oken a dveří.

„Navštívili jsme řadu špičkových evropských firem a nakonec zvolili vlastní řešení výrobní linky a automatické lakovny, které je na české poměry jedinečné. Po náročné testovací fázi jsme nyní připraveni postupně zvyšovat kapacitu výroby a nabízet nová, zajímavější a rychleji zpracovatelná řešení,“ vysvětluje Libor Kamír, technický ředitel společnosti Slavona.

Průkopnické řešení dovoluje rozšíření sortimentu o několik novinek, které budou uvedeny na trh v průběhu roku 2016. První novinkou bylo nedávno představené okno INSPIRO.

„Výroba s novou linkou je velmi jednoduchá. Zjednodušeně řečeno obsluha vloží jednotlivé prvky výrobků na podávací stůl a o vše ostatní se již stará vlastní CNC stroj. Ten si polotovar „načte“, zkontroluje rozměry a automatickými podavači pošle dál na kompletní strojní obrobení. O dokonalou povrchovou úpravu polotovarů oken a dveří se pak postará automatická lakovna. Výhodou jsou ideální podmínky pro dokonalou povrchovou úpravu a vysokou životnost, naprostou rovnoměrnost nástřiku zajišťuje reciprokátor, navíc s využitím elektrostatického náboje. Výrobky po nástřiku dobře proschnou v kondenzačním sušícím tunelu. “ popisuje Libor Kamír.

Více informací o nové technologii najdete ZDE.