Vývoj patří k přirozenému procesu, během kterého dochází k určité změně. Změně k lepšímu, k novějšímu, modernějšímu. Vyvíjíme se nejen my sami, lidské bytosti, ale i věci okolo nás. Mění se architektura, mění se výrobní procesy, mění se i požadavky na bydlení. Změnila se i dřevěná eurookna. Původní eurookna vznikla před více než dvaceti lety. Jako téměř každá věc, i eurookna potřebují jít kupředu. A proto vznikla okna SOLID COMFORT.

Konstrukce běžných eurooken se skládá z rámu, na který je položeno křídlo. Spodní plocha okna je díky tomu masivnější a zmenšuje plochu skla. Velkoobjemová okapnice navíc spodní část okna ochlazuje a zhoršuje tepelně izolační vlastnosti. Okenní křídlo profilu SOLID COMFORT je proto více zapuštěné do rámu. Díky tomu tato okna dosahují nejlepších tepelně izolačních vlastností, funkční spára okna lépe izoluje a výhodnější poměr plochy skla vůči rámu poskytuje více světla a solárních zisků.

okna SC92 konstrukce

V parapetní části byla dále odstraněna velkoobjemová okapnice. Dřevo, které je velmi dobrý izolant, je tak maximálně zachováno a díky zasunutému těsnění v křídlové okapnici nedochází k ochlazování spodní části okna. Okapnice oken SOLID COMFORT jsou také nově zbaveny plastových koncovek z důvodu častého odpadání a také kvůli menší životnosti plastu.

Velmi důležitou otázkou u správné konstrukce oken je těsnění. Běžná eurookna mají dvě těsnění – vnitřní a středové. Z venkovní strany se tak do okna dostává vlhkost, chlad a okno je více namáháno. Z toho důvodu mají okna SOLID COMFORT tři celoobvodové těsnící profily. Případný odtok vody je pak řešen vyfrézovanými otvory v rámu, která pak vodu odvádí nad venkovní parapet. Odtokové drážky nejsou vypalované, ale vyfrézované a díky tomu nedochází k uhnívání.

Zdokonaleno bylo i utěsnění izolačního trojskla. Těsnění z vnitřní i vnější strany zabraňuje průniku vodních par z interiéru a zajišťuje lepší povrchovou teplotu.

Jedinečná konstrukce oken je pak ruku v ruce s jedinečnou povrchovou úpravou od firmy ADLER. Nejvyšší řada úpravy HighRes se vyznačuje skvělou technologií, vynikající odolností proti povětrnostním vlivům, ochranou proti UV záření a vysokou životností. Povrchová úprava celého výrobního systému probíhá na plně automatizované robotizované lakovací lince. Využitím elektrostatického pole je pak silnovrstvá lazura absolutně přesná, rovnoměrná a dosahuje dokonalého povrchu po celém obvodu a ploše lakovaného dílce. Bonusem navíc je pak desetiletá záruka.

Ovládání oken je zajištěno celoobvodovým kováním SIEGENIA – AUBI TITAN AF. Toto kování se vyznačuje novými technologiemi v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu. Po celém obvodu se nachází bezpečnostní uzavírací body, které zajišťují dokonalou těsnost okenního křídla do rámu. Patentovaný zvedač křídla pak slouží jako pojistka proti svěšování křídla.

Stavební otvory ale nejsou jen okna. Řešit se musela i konstrukce dveří. Často se používají dveřní prahy z hliníku. Hliník a vlastně jakýkoliv kovový materiál má vysokou tepelnou vodivost a tedy negativní dopad na teplotu rámů. Z toho důvodu mají dveře SOLID COMFORT vlastní prahy z kompozitu. Izolace celého prahu se díky novému návrhu zlepšila až o 22 %. Dveřní prahy jsou navíc dělené, dokonale přerušují vznik tepelného mostu a těsní ve dvou úrovních. Pro srovnání – tepelná vodivost kompozitního materiálu je 0,2310 W/mK a hliníku 221 W/mK.

Vchodové dveře SOLID COMFORT jsou dále vybaveny vícebodovými bezpečnostními zámky ovládané klíčem s háky a automatickými trny. Svěšování křídla je zajištěno masivními, snadno seřiditelnými závěsy BAKA PROTECT 3D, které jsou zafrézované v rámu i křídle.